Yunus Akgün: Hakemi de yeneceğiz böyle maçlarda!

EURO 2024 F Grubu’nun 2’nci haftasında Portekiz’e 3-0 mağlup olan A Milli Futbol Takımı’nda Yunus Akgün açıklamalarda bulundu.

Sonuçtan dolayı üzgün olduklarını belirten Ay-yıldızlı futbolcu, “Tabii ki zaman zaman istediklerimizi yaptık, zaman zaman yapamadık. Portekiz büyük bir takım. Cezalandırabiliyor. Ama bu maçı bir an önce unutmak istiyoruz. Çünkü her şey bizim elimizde. Bir maçımız daha var. O maçı kazanıp gruptan çıkacağımıza inanıyoruz. Tabii ki de yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızı analiz edeceğiz. Bir an önce önümüzdeki maça hazırlanacağız. Dediğim gibi bu maçı unutmak istiyoruz. Bizim için üzücüydü. Her şey bizim elimizde. Kazandığımız takdirde gruptan çıkacağız zaten” diye konuştu.

“BAZEN İSTEDİKLERİMİZİ YAPAMIYORUZ”

İyi bir takım olduklarının altını çizen 23 yaşındaki hücum oyuncusu, “Açıkçası biz yenmek için sahadaydık. Analizlerimizi yapmıştık ve çok iyi çalışmıştık. Çok hırslıydık açıkçası. Bazen istediklerimizi yapamıyoruz. Ama bu turnuva. Çekya maçına hazırlanacağız. Tabii ki de o da kolay olmayacak. Biz iyi bir takımız. Söylemek istediğim bir şey de var. Desteğini bizden esirgemesinler. Çünkü daha hiçbir şey bitmedi. Her şey bizim elimizde. İnşallah o maçı kazanıp gruptan çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“HAKEMİ DE YENECEĞİZ BÖYLE MAÇLARDA”

Karşılaşmanın Alman hakemi Felix Zwayer’in yönetimini eleştiren Yunus, “Bahane yapmak istemiyorum ama her ortada kalan pozisyonda her zaman karşıya verdi. Çok net pozisyonlarda aldığımız topları karşı tarafa verdi. Açıkçası bizi düşürdü bazı pozisyonlarda. Yapacak bir şey yok. Hakemi de yeneceğiz böyle maçlarda. Çok fazla bir şey demek istemiyorum” şeklinde konuştu.

Maç iyi başladıklarını aktaran milli futbolcu, “Pozisyonlara da girdik. 1-2 tane pozisyonlarımız vardı. O pozisyonları atsaydık farklı bir maç olabilirdi. Portekiz iyi bir takım. Yakaladıklarında cezalandırabiliyor. Şanssız goller de yedik. İkinci gol de biraz bizi düşürdü. Dediğim gibi sorun yok. Önümüzdeki maçı kazandığımız takdirde bitireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“DAHA İYİ OLACAĞIZ”

Daha iyi olacaklarını aktaran Yunus Akgün, “Burası milli takım. Ben her zaman elimden geleni yapıyorum. Kim oynarsa oynasın elinden geleni yapıyor. Herkes birbirine destek çıkıyor. Tabii ki daha iyi olacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir